Botanický atlas pro chytré telefony

Jak atlas funguje

Jedná se o atlas rostlin pro chytré telefony a tablety s OS Android (verze 5 a vyšší). Obsahuje více než 3,3 tis. taxonů s alespoň jednou fotografií (celkově obsahuje přes 24 tis. fotografií). Kromě toho obsahuje také základní informace o druzích: systematické zařazení (české a vědecké jméno, čeleď), výška (v metrech), životní forma (např. terofyt, hemikryptofyt, geofyt), doba květu (měsíc), biotop a výškový stupeň (např. nížiny, hory). Atlas umožňuje také jednoduché vyhledávání a třídění rostlin.


Návod k Botanickému atlasu

Podrobný návod popisující stažení atlasu, základní orientaci v Memento database, různá nastavení atlasu i pomoc v případě problémů, najdete v pdf souboru.

návod

Stažení atlasu

Ochrana proti nežádoucím komentářům. Napište prosím číslo osmdesát-tři:


Botanický atlas je pro studenty Masarykovy univerzity k dispozici zdarma. Je však třeba vyplnit správné UČO. Po ověření správnosti údajů Vám bude odkaz na stažení fotografií odeslán na školní emailovou adresu (např. 123456@mail.muni.cz). Přístup k Botanickému atlasu získáte přibližně do pěti pracovních dní od odeslání formuláře.

Botanický atlas je pro veřejnost zpoplatněn částkou 150 Kč. Po vyplnění formuláře je třeba zaslat tuto částku na účet 670100-2210779138/6210 (mBank, vlastník účtu - Dana Holubová, IČ: 01874748). Při odesílání této čátky uveďte v poznámce Vaše jméno, příjmení a email. Po připsání částky na účet Vám bude zaslán odkaz na stažení fotografií. Přístup k Botanickému atlasu získáte přibližně do pěti pracovních dní po obdržení platby na účet.

Pro stažení Botanického atlasu pro chytrý telefon je potřeba mít nejprve staženou aplikaci Memento database a založený Memento účet (viz návod).

Pouze uživatelé, kteří mají založený Memento účet a v následujícím formuláři vyplní všechny údaje, mohou získat přístup k Botanickému atlasu. V případě dotazů nebo problémů kontaktujete Danu Holubovou (danmich(zavinac)email.cz).